| syjey a întrebat:

Cat dureaza efectiv studiile necesare pentru a deveni medic?
Rezidentiatul poate fi facut si pe teritoriul altei tari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| claus a răspuns:

Mult. enorm. apuca-te de altceva. pe bune. ai cel putin 10 ani de invatat, studiat, examene, garzi, umilinte, chinurile facerii si alte alea. trebuie sa te gandesti bine inainte. poti si in alta tara, da si acolo o sa muncesti de o sa iti sara capacele. medic devii abia mai tarziu, cand mai cresti.

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

6 ani facultate + depinde de ce medic vrei să fii laughing
Da, se poate.