| Brody a întrebat:

Cat dureaza operatia de sinuzita in sine, dupa cat timp poti pleca acasa din spital, cat timp dureaza perioada de recuperare, dar si care sunt costurile operatiei?

Reuseste operatia sa te scape de durerile infernale ale sinuzitei, operatie in sine este dureroasa?

As fi recunoscator daca imi puteti raspunde la intrebari. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Nu sunt doctor, dar iti pot da o parere de care nu trebuie neaparat sa tii cont.
Am citit mult despre 'sinusita', si eu sufar din copilarie de aceasta boala. Mai mult, prietena mea sufera si ea, intr-o varianta mai dura decat mine.
Ea mi-a povestit despre operatie:este usoara, nu e prea dureroasa, la o clinica particulara costa max. 2000ron.
Problema e de alta natura:boala ne se trateaza asa, dupa umila mea parere, nu exista antibiotice eficiente, este, dupa mine, o boala ereditara. (la mine in familie au fost multi cu aceasta boala). Operatia nu rezolva decat pe moment, cazurile grele, de urgenta. Nu exista vindecare, pana acum.(nici prin actiune chirurgicala). Dupa un timp boala se reinstaureaza. Operatia nu dureaza mult, externarea se poate face a doua sau a treia zi.Nu aici este problema.Atata cunosc, atata iti spun. Decizia este a ta, mai cerceteaza si alte opinii. Poate si alte remedii! Dar daca vei gasi o singura persoana, care s-a vindecat, sa-mi spui si mie, sa nu mor prost!
Nu vreau sa -ti inoculez defetismul, doar prudenta.