| yumeee a întrebat:

Cât timp este valabilă o trimitere medicală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

O trimitere medicala este valabila 30 de zile de la data competarii de catre medic.

5 răspunsuri:
| Poison_7046 a răspuns:

O luna

| aly a răspuns:

Cat scrie medicul pe ea

| floarealbastra_9272 a răspuns:

De obicei este valabila 30 de zile, insa am avut surpriza ca la un bilet de trimitere dat la sfarsitul lunii sa nu mai fie valabil urmatoarea luna si a trebuit sa ma reintorc la medicul de familie ca sa modifice data cu luna in curs (cu stampila si semnatura pentru modificare). Sper ca ti-am fost de folos... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O luna de la data emiterii daca este compensata de casa de sanatate.

| yumeee explică:

Mersi.