| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp mi-ar lua sa slabesc 15 kg, cu regim alimentar echilibrat si sala, daca ma apuc de luni? Am 1.47 si 54 kg si am urgenta nevoie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Un anonim iti spune 2 saptamani.Probabil ca nu stie.Cu regim strict si tot iti va lua cel putin 2 luni. Oricum la 30 kg cat vrei tu sa ai va trebui sa fii atent cand bate vantul pe strada.Scuze.

| emilia21 a răspuns:

Buna nu trebuie sa slabesti chiar asa de mult, si in 2 saptamani e prea brusc. greutatea ideala ar fi intre 35-43 de kg parerea mea, acum tu sti cum ti-e mai bine in pielea ta. e recomandat sa da-i cate un kg pe saptamana.nu mai mult.multa sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... cam 2 saptamani. N-as vrea sa fiu in locul tau.scuze

| ser a răspuns:

Inafara faptului ca vrei sa participi la vreun concurs gen "cine slabeste mai mult", nu inteleg DE CE? Sa stii ca daca e pentru un barbat gresesti : ei apreciaza mai mult siguranta de sine, inteligenta, umorul, viitorul unei femei. Prin comparatie cred ca el nu vrea sa ajusteze nimic la persoana lui.