| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a întrebat:

Cat timp traieste un anorexic? doar aproximativ...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristianli a răspuns:

Stiam ca anorexie=inapetenta =lipsa poftei de mancare.parca se intalneste frecvent la fotomodele carora li se cere sa aiba un corp cat mai suplu, precum si la tinerele adolescente care se autoflageleaza tinand cure peste cure de slabire, obsedate fiind de greutatea lor.initial voiam sa-ti scriu ca nu se moare de la anorexie, insa pentru a fi sigur, am citit pe wikipedia si cica, riscul mortalitatii este de 10%. ar trebui sa citesti si u articolul. si daca-mi permiti, din cate observ, tu esti foarte draguta asa, nu vad de ce ai incerca sa tii o cura de slabire, daca asta-ti era gandul.si sa stii ca multor baieti nu le plac fetele foarte slabe

7 răspunsuri:
| yadora a răspuns:

Pai... daca se incumeta a mai manca un pic... o sa mai traiasca pana inghite dumicatul...

| Antonimu a răspuns:

Daca o sa puna mana sa manance mult timp de acu` incolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproximativ..., pana moare. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

de cind ai pus intrebarea cronometram?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai putin decat o persoana slaba.
Eu am citit undeva ca o persoana Grasa traieste cu 5 ani mai mult decat o persoana Slaba.
by zui

| freedom a răspuns:

Anorexia se trateaza!