| AvalohAlyn a întrebat:

Cata ciocolata e indicat si permis sa consumi in fiecare zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andre00 a răspuns:

Salut. Ciocolata nu e bună decât în cantități mici, căci excesul este dăunător putând prova diabet(în timp), obezitate, etc. 2 bucățele de ciocolată neagră/zi au efect benefic, ajutând la eliberarea endorfinelor(hormonul fericirii), scăderea tensiunii arteriale, a tensiunii sângelui din organism, și o bună gândire happy. Poftă bună laughing big grin

3 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Alane.tu trebuie sa intrebi cati carbohidrati e bine sa mananci zilnictongue

| LuizaLiza98 a răspuns:

Sa consumi ciocolata in fiecare zi, nu-i chiar asa de sanatos. happy Poti consuma ciocolata cand vrei si cat vrei dar mai intai ar trebui sa te gandesti la sanatatea ta! Nimeni nu iti poate spune cata ciocolata sa consumi daca tu nu te poti abtine de la ea. Multa sanatate. si las-o mai moale cu ciocolata ca nu-i chiar asa de buna! :*