| midnight a întrebat:

Cata creta trebuie sa mananc ca sa fac febra?(catzi centimetri?) in afara de febra mi se intampla si altcevathinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FrozEenSoul a răspuns:

Salut, iti ajunge si un sfert laughing ai incredere (stiu din experienta unui coleg ). DE patit nu patesti nimic ca e ca faina... Funda >?>?

14 răspunsuri:
| AoiTori a răspuns:

Normal, dai ortu' popii

| 255Elena a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu mananci ca nu e bine cine stie ce patesti doamne fereste! asculta sfatul meu. funda happy

| Cineva5 a răspuns:

Din informatiile mele trebuie sa mananci doar o jumatate dintr-o bucata de creta si nu cred ca ti se va mai intampla si altceva.

| LoStEyEs a răspuns:

rolling on the floor nici bine nu a inceput scoala si deja va ganditzi cum sa scapatzi de ea rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| Pisoiul a răspuns:

De la creta nu faci febra! Daca plangi faci febra.Ce legatura are cu ce digeri tu? Cu febra? Nici una.Sa digeri e alta.Sa ai febra alta. Daca ai manca creta nu ca nu ti s-ar intampla nimic.Dar ai putea sa mori.Cum? Creta are aceea chestie care am uitat cum se numea ideea e ca de la plans faci febra pentru ca cand plangi temperatura capului e in crestere.Si intr-un final ajungi la febra. Daca ai mancat creta.Bine ar fi ca dupa aceea sa bei apa.Ca sa o digere corpul mai usor.Nu te sfatuiesc sa faci asta.S-au fa insolatie.E asemanatoare cu febra.

| Silly a răspuns:

Nici n-o inceput bine scoala ca si vrei s chiulesti?

| LoStEyEs a răspuns:

Ah dah app am intrebat-o pe mamaia si a zis ca si ea manca laughing am intrebat-o cat si mi-a raspuns ca manca si una numai ca sa chiuleasca de la orewinking laughing

| NimeniCuFunctie a răspuns:

Te poti droga daca o tragi pe nas...io asa am auzit dar nu mi s-a intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce, vrei sa chiulesti? laughing Nu am incercat niciodata, dar nu cred ca e buna!

| JustDeedee a răspuns:

Numai febra faci laughing De mancat mananci cat vrei, da' inca nu e cazul sa chiulesti laughing

| Unbearable a răspuns:

O... bucata Maaare si Groasa de creta alba cam de 20 cm. laughing
Sa te saturi, la dracu'!
Sa mori si sa nu mai pui intrebari tampite pe TPU.

| CautNume a răspuns:

Dar macar la deschiderea scolii ai fost?laughing

| CautNume a răspuns:

Dar daca te trimite la scoala cu febra? mai rau...

| bulin a răspuns:

E ca faina? sa presupunem ca esti alergic si faci un soc anafilactic.ce faci? astepti pana vine salvarea sa iti faca injectie cu adrenalina, poate pana vine salvarea mori big grin nu mori dar am vrut sa te trezesc putin la realitate, doamne sa mananci creta da mananca tata o shaorma ca e mai buna big grin