| anonim_4396 a întrebat:

Cate calorii are pepenele? Care ingrasa mai putin, cel rosu sau cel verde? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Gasesti, pe link-ul de mai jos un calculator de calorii:
http://beautycenter.ro/calculator-nutritional/tabel-calorii, unde vei gasi detalii despre pepenele galben si rosu.
Aliment / Proteine /Lipide /Glucide /Calorii/ Gramaj
pepene galben 0.8 /0.1 /13.5 /54 /100 g
pepene verde 0.5/ 0.2 /6.9 /28 /100 g
Deci consuma cu incredere, nu are multe calorii si nu ingrasa. Vara chiar este recomandata cura de pepene rosu:) Pofta buna si miscare.

21 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pepenele rosu = 30 cal /100 grame
Pepenele galben = 40 cal /100 grame

daniela
| daniela a răspuns:

Cca 30 calori

| macarale a răspuns:

E un PEPENE! cat crezi ca te ingrasi de la fructe?
straight face

| YLLL a răspuns:

Doamne ce va agitati asa? Chiar daca e un fruct, are calorii, poate cea/cel care a intrebat vrea sa isi calculeze cate calorii a consumat intr-o zi.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bune.
Pepenele rosu este sarac in calorii, la 100 de g are doar 30 de calorii. Este un excelent diuretic.
Pepenele galben are un pic mai mult: 40 de calorii la 100 de grame.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pepenele rosu are un indice glicemic mare.Ingrasa daca mananci exagerat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pepenele rosu si verde este acelasi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mancati ingrasa mult rau de tot spun din propia experientaangryangry

| BadCliché a răspuns (pentru anonim_4396):

E un fruct, pentru numele lui Dumnezeu raised eyebrows

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scrie pe google calorii si iti va da un tabel iar tu vei cauta produsul si depinde de greutatea s-a acolo iti da doar 100-200 si 300 de grame pentru fiecare produs. iti va fi de folos. si poate te-ar interesa:un om pentru a se mentine in forma ar trebui sa manance in jur de 1200-1370 de calorii zilnice si pentru a slabi caloriile zilnice si sport la mine chiar merge am avut grija ce am mancat. nu am cantarit totul dat mai mult de 1000 de calorii nu au fost si am facut spor 2 ore pe zi oricum eu sunt la antrenamente de volei si in 4 zile am dat jos 1 kg daca vrei sa slabesti incerca:piure de cartofi paine, prjita, lapte si apa, ceai neindulcit, pepene sau mere in general. cel mai indicat ar fi sa mananci o zi numai mere verzi urmatoarea zi numai peste a 3-a zi carne de vita fiarta a patra zi cartofi fierti si in rest doar apa sau ceai verde de preferinta neindulcit si vei slabi 3-4 kg in 4 zile daca este urgent dar sa nu fie in cantitati mari sa ai 5 mese pe zi si sa nu mananci sa te saturi la sfarsitul saptamanii poti mai manca o ingetata pentru ca totusi e vara.

| soranafanarmin a răspuns (pentru anonim_4396):

Eronat foarte eronat ca sa te mentii la greutatea care o ai tine de inaltime varsta eu la 1 60 ca sa ma mentin am voie sa mananc 1585 de calorii pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca mananci seara pepenele te ingrasi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei cu voiiiiiii ati ajuns de la un fruct sa a speriati stii sunteti ciudatiiiiiiiii mincati ca o iata aeti numa nu peste masura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pepenele ingrasa doar daca este mancat exagerat...
contine, parca 80% apa, deci e foarte sanatos happy

| frumushik20 a răspuns:

E bun pentru dieta

| soranafanarmin a răspuns:

Eu zic sa tineti dieta dukan face minuni eu m-am lasat de fumat si am luat 20 de kilograme cu dieta dukan am ajuns la 55 kg

| soranafanarmin a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/url fetelor aici gasit calculatorul si vedeti cate calorii aveti voie pe zi sa va mentineti va pup

| Victoria_Chelu_1943 a răspuns:

Eu am consumat doua saptamani zi de zi pepene rosu si am constatat ca e diuretic si nu m-a ingrasat deloc.Cred ca e cel mai indicat in cura de slabire. Eu sunt foarte multumita.

| Victoria_Chelu_1943 a răspuns:

1oograme pepene rosu are 3o calorii iar 1oo grame pepene galben are 4o calorii.Eu am consumat pepene rosu mai mult dar nu am luat de loc in greutate.CONSUMATI CU INCREDERE.La revedere.