| anonim_4396 a întrebat:

Cate calorii au cartofii prajiti? Cei preparati la cuptor sunt mai dietetici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

250 calorii / 100 grame.Mai dietetici sunt cartofii fierti.

| just4fun_8801 a răspuns:

Cartofii prajiti nu sunt dietetici deoarece adauga "dietei" tale lucruri de care se poate lipsi precum calorii in plus, carbohidrati etc.De asemenea nici un aliment prajit nu are ce cauta intr-o dieta (cauta pe net sa vezi de ce).

| BUBULINA a răspuns:

100 gr de cartofi prajiti au cartofi prajiti
250 de calorii
uite aici un link din care te poti afla mai multe
http://www.casasifamilia.ro/......ncand.html

| BUBULINA a răspuns:

Are dreptate viki, cei congelati sunt un pic prajiti
da fuga la market si uitate

| viki a răspuns:

Daca sunt congelati si facuti la cuptor, tot aceleasi calorii au.Pentru ca cei congelati au fost deja prajiti.winking

| viki a răspuns:

BlindulBen, eu asa am citit undeva.winkingthinking

| marsy a răspuns:

Desigur ca cei preparati la cuptor sint mai dietetici, mai sanatosi.mai buni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

normal! cine stie cunoaste! cu ajutorul calculatorului!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

viki te rog sa-mi trimiti adresa magazinului unde pot gasi cartofii aia! eu cred ca au fost prefierti! sau ma insel!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

unde sora mea! ca toata ziua am cautat! se uitau vinzatoresele la mine ca la felu 14! nu te supara pe mine! asa sunt eu! un pic mai mult cealapa! dar nu-ti fie frica! nu se ia decit prin citirea raspunsului! pam pam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| waddu a răspuns:

Http://www.femei-frumoase.ro/......_3000.html

si aici daca te intreseaza si alte alimente ( peste 6000) :
http://www.femei-frumoase.ro/sanatatea-femeii/calorii/