| anonim_4396 a întrebat:

Cate calorii trebuie pe zi sa consume un baiat de 13 ani? Am 1.66 si 70kg si vreau sa slabesc putin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu papă tot ce-ți pune mă-ta in blid!

| Mosotti a răspuns:

Cam 2000-2200. Mananca 1500 daca vrei sa slabesti.

| Apokales a răspuns:

Intre 1500-1750. Vezi mai detaliat aici: https://www.calculator.net/calorie-calculator.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananci un pic mai putin si vezi ce se intampla.

| PsyhoChild a răspuns:

1700-1800 de calorii dacă vrei sa slabesti. Trebuie să faci asta într-un mod lent pentru ca esti in creștere și ai nevoie de mai mulți nutrienți

| Cksihja a răspuns:

Depinde de câte calorii consumă corpul tău zilnic, trebuie să mănânci doar cât ai nevoie nu mai mult sau mai puțin.

| iuliaOK a răspuns:

Https://www.instagram.com/p/CGXvFtJgoTw/?igshid=179my4hljrgj2
Daca nu înțelegi, îți calculez eu

| shareable a răspuns: