| anonim_4396 a întrebat:

Cate felii are 100 g parizer? Ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

4 (depinde cat de subtire il tai). Ingrasa putin, dar nu mult. Totusi e mai bun o bucata de mushi facut inabusit la cuptor din care tai feliute subtiri.

| costymaximus a răspuns:

Uite aici un tabel cu calori http://www.beautycenter.ro/nutritie/tabel-calorii
parizerul(100 gr.)are 295 calori, nu ingrasa numai ala dar avand in vedere ca nu mananci numai atat este cam mult pentru 100 gr.

| aragon18 a răspuns:

Crede-ma, nu vrei sa stii ce contine parizerul! straight face