| JIJ a întrebat:

Cate felii de lamaie sa mananc pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Felys a răspuns:

Poti bea zeama de la o lamaie cu apa eventual in fiecare zi, eu am baut vreo 2 luni si nu am patit nimic la stomac,in special iarna cand nu avem de unde sa mancam foarte multe fructe, este indicat, ne pazeste si de raceli, creste sistemul imunitar, deci o lamaie pe zi este ideal

| Naяutσ a răspuns:

Daca le pui in ceai ori le mananci cu altceva, poti manca cate vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai una. Altfel iti strici stomacul. Si aceea e bine sa fie luata cu miere de albine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cate una doar, strici stomacul.
Si ca sa nu-i simti acreala asa rau, mananca cu miere.
Te pup!

| butterflyone a răspuns:

Cate vrei, nu cred ca exista vreo interdictie in ceea ce constau fructele. Lamaile sunt sanatoase, si pentru cine le suporta gustul, e perfect happy