| Welterweight a întrebat:

Cate fructe trebuie sa mananci pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

5 fructe pe zi dar nu 5 mere sau 5 pere si divers

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Când e vorba de fructe nu exista restricții in schimb este fixat pragul de jos adică 5-6 porții, o porție fiind identica cu un mar sau o para. Iar daca e vorba de alte fructe mai mici, respectiv cireșe, căpșuni o porție este o cantitate echivalenta cu greutatea unui mar.
Cine vrea sa își detoxifieze organismul poate sa consume suc din fructe cate un pahar de 2-3 ori pe zi înainte de mâncare cu 1/2 ora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât mai diversificat. Din toate câte-un pic. Cumpătat. happy