| Anonymous999 a întrebat:

Cate kg ar trebui sa am la 1.63?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Julia_Julia_1984 a răspuns:

Buna,

Eu am 1.60 si am 41kg, dar sunt mica de varsta, am 13 ani. Tu cred ca ar trebui sa ai in jur de 50-52.

Sper ca te-am ajutat!
O zi placuta!(Funditaa?)

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat )...
Noroc cu precizarea ulterioară ( vârsta ) şi cu datele de la profil :)

Greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 57, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| andrei1237 a răspuns:

Intre 50-55 kg.

| YoChriss a răspuns:

Hei! Ce varsta ai?

| Imstrong a răspuns:

47 kg ar fi numai bine :*
Fundita te rog frumos? happy

| Kirito21 a răspuns:

Wow ce exagereaza lumea pe aici la 45-47 de kg ai fi piele si os. Cel mai bine ar fi undeva pe la 55 kg.

| Anonymous999 explică:

20 ani

| Anonymous999 explică:

Am 50 de kg si sunt deja slaba daca as avea 45 as fi pielea si osulstraight face

| robi1990 a răspuns:

Cam 45 kg

| BlueButterfly35 a răspuns:

As zice 50 sau 45.

| DianaCernisov2000 a răspuns:

Cam 53 depinde si de masa oaselor eu de exemplu am oasele foarte grele si cand zic ca am 55 kg lumea zice ca nu par dar este din cauza oaselor

| MariaLarisa1 a răspuns:

Depinde cat costa kg