Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2710793intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
28 Iul
SATI 272.487AFISARI
123.083VIZITE
99.054V. UNICI
5 Mai 2013
Cris06 intreaba:

Cate kilograme te poti ingrasa intr-o zi? (eu am 13 ani, 160 cm si 40 de kg) Tin dieta,, sanatoasa'' fara dulciuri, fainoase, grasimi de 2 luni dar azi de Paste am mancat mult... si ce imi recomandati sa mananc saptamana asta sa nu se depuna? ( Nu vreau sa ma infometez si nici pastile ci un meniu cat de cat).

Ideea mea - Mic dejun - Iaurt sau lapte

Pranz - Supa sau o salata de varza cu legume si putin piept de pui sau oua fierte

Cina - Ceva asemanator cu pranzul dar mai putin si fara carne.

Va rog nu ma luati la misto, vreau ceva raspunsuri serioase si da stiu ca am gresit mancand mult, dar am iesit si eu cu familia la un gratar si numeni nu este perfect, mi s-a intamplat si mie dar mi-am pus in cap sa fac minim 10 ore de activitate fizica deci va rog. Multumesc

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • 6 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 5 Mai 2013 20:23
    Legiuitoarea a răspuns:
    Bună.
    Hristos a Înviat!
    Mai mult de 1 kilogram nu ai pus, mâine reduci la jumătate consumul de alimente, o plimbare de 1-2 ore la pas vioi, și gata.
    Pa, pa.
  • 5 Mai 2013 23:54
    mona a răspuns:
    Intr-o zi nu ai cum sa te ingrasi mai mult de un kg, daca vrei sa nu te ingrasi consulta un nutritionist, ceea ce ai scris mai sus mi se pare ok dar si la inaltimea ce o ai eu zic ca esti bine, poate chiar slabuta
  • 5 Mai 2013 20:42
    albastrualb77 a răspuns:
    Pai nu e nimic rau in ideile tale, asa ca poti sa incepi linistita, toata lumea se ingrasa de sarbatori dar depinde de fiecare persoana si de ambitia fiecaruia sa faca ceva pentru a reveni la greutatea pe care si-o doreste, asa ca iti doresc sa ai ambitie si sa te pui pe treaba, papa.
  • 5 Mai 2013 20:23
    Diavolcata a răspuns:
    Cea mai buna metoda de a te ingrasa este sa te infometezi si apoi sa mananci o singura masa, dar hipercalorica. Fiindca in momentul in care te infometezi, organismul intra pe metabolism de inaitie si depune tot sub forma de grasime
    Dar nu ai cum intr-o zihappy. Succes!
  • 5 Mai 2013 20:46
    Diavolcata a răspuns:
    Ai dreptate dar daca vrea sa se ingrase.....nu are cum intr-o zi ca nici Dumnezeu nu a facut totul intr-o zi happySucces!
    5 Mai 2013 20:49
    e7d7n7 a răspuns (pentru Diavolcata):
    Păi ar fi mult mai simplu doar să mânânce, fără să se înfometeze.
    Pentru autor: Mânâncă bă calumea, cu meniul ăla de bolnav ce l-ai pus tu nu te îngraşi veci!
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)