| minime3 a întrebat:

Cate minute e bine sa sari coarda pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Alt cont facut azi? Cu aceleasi postari stupide.

| darrio2007 a răspuns:

Cat poti. Dar nu pana la epuizare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat te tine

| Alinuța00 a răspuns:

Depinde de tine in primul rand, doar tu stii cand nu mai poți.E bine să ai un timp de sărit pe care să l respecți zi de zi, se poate sări 15 minute, 30 minute, 1 oră și tot așa.O oră de activitate riguroasa poate duce la arderea a pana la 1300 de calorii.E o metoda bună de slăbit fiind un antrenament full-body.Deci momentan, vezi cât te tine si pe zi ce trece mai adaugă câteva minute până ajungi intr-un interval de 30-60 de minute/zi.

| kennyisdead a răspuns:

Daca abia incepi, poti sa incerci sesiuni de 2 - 5 minute pe zi. Pe masura ce progresezi, poti sa iti propui 10 minute. Incearca sa te concentrezi pe tehnica si intensitatea cu care exersezi.
Pare putin timp dar o sa vezi ca te oboseste destul de repede.
Pana la urma, nu timpul ci consecventa conteaza. Succes.

| kennyisdead a răspuns:

Cristi din Bucuresti, esti suparat ca tu trebuie sa sari coarda in pantofiorii aia albi cu toc?