| catthshshshs a întrebat:

Ce antibiotic recomandati pentru abcese dentare? Unii dintre voi stiti povestea meahee hee Se pare ca nu sa scap fara antibiotice...De obicei eu luam Rovamicina dar e cam scumpa si in plus, nu se vindeca de tot.Am auzit ca e buna Amoxacilina, cam ce pret are estimativ, imi poate spune cineva?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, da aproximativ 5 lei cutia cu 10 cp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amoxicilina e slaba, am luat si eu, dar nu mi-a cedat de tot durerea...pentru durere eu i-au Quarelin, Ketorol

| geovisan a răspuns:

Sper ca ai incercat si altceva mai natural, gen propolis, gargara cu trachisan sau gargara cu sare. multa sanatate iti doresc!

| alisv a răspuns:

Hmm.sper ca ai scapat de absces. Si eu am avut la unu dintre dintele pus si am luat amoxacilina de 500 si dupa am fost sa ma operez iar specialistu nu are treaba cu coronita. El lucreaza pe os, la intersectia dintre gingie si buza.O aperatie costa 3 mil. sper ca esti binebig grin

| mona1970 a răspuns:

Augumentinul este foarte bun pentru infectii dentare.Se ia una la 12 ore. Dar stomatologul e mai indicat.
Si augumentinul daca-l recomanda el>

| laurici_2273 a răspuns:

Catty nu vreau sa te dezamagesc, dar o sa iei antibiotice cate vrei si de care vrei si pana la urma o sa capeti rezistenta la antibiotice si iti incarci si ficatul, antibioticele se iau dupa recomandarea medicului stomatolog si asociat cu tratament dentar, si se poate salva si coronita de pe dintele cu pricina