| andaaa_8993 a întrebat:

Ce as putea sa folosesc pentru respiratia urat mirositoare si ce anume o cauzeaza? Ma spal pe dinti intr-una, mestec guma, nu am probleme cu dintii sau cariile. Dar nu scap de problema asta si deja nu mai suport. Unii nu se spala pe dinti cu zilele, saptamanile si nu au treaba. Ce sa fac, ce sa folosesc? In afara de pasta de dinti, guma de mestecat sau apa de gura, ca nu functioneaza.Mentionez ca am amigdalele umflate si cred ca au si pungi de puroi pe ele.Sa fie asta cauza? Sau de la stomac, intestine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Parerea mea e sa te duci la medic ca poate ai o problema la stomac

| AdY a răspuns:

Draga andaaa toate aceste probleme sunt din cauza stomacului. Acest lucru poate fi tratat deoarece totul este posibil in medicina. Intereseazate la o persoana experimentata in acest domeniu. Mult succes tie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur e de la amigdale. poti sa te speli cu orice ca tot nu iti trece. Probabil medicul o sa iti recomande tratament cu antibiotice ca sa iti treaca infectia din gat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la dr. de familie ca sa-ti dea tratamnet pr amigdalita sau pentru ce ai tu acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urgent la medicul internist, pentru analize, daca esti sigura ca nu ai nimic dentar - desi ar fi mult mai bine sa iti faci un control, putand exista si fisuri sau carii in faza incipienta! - si intre timp, cand ai o intalnire, poti rontai 3-4 boabe de cafea, si patrunjel, mentosan...

| deyutzzza a răspuns:

Daca ii pungi de puroi pe amigdale s-ar putea sa fie aia cauza respiratiei urat mirositoare. te sfatuiesc sa mergi la doctor (in legatura cu amigdalele)

| bog1 a răspuns:

Poate dar cel mai bine e sa te parfumezi cu parfum de gura

| andaaa_8993 explică:

Va rog sa nu va bateti joc