| AnastasyaPopp a întrebat:

Ce ati alege pentru micul dejun gris cu lapte, cereale cu lapte sau clatite? Argumentati.Si imi spuneti va rog cum se fac clatitele din gris? Sau cum se fac sa fie mai sanatoase si cu mai putine calorii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cerealele cu lapte sunt mai sănătoase decât celelalte :)

În cazul clătitelor din griş, se pune griş fin în loc de făină;)
Vezi diverse reţete la linkul :
http://ereteteculinare.biz/clatite-din-gris-cu-gem-sau-dulceata/

http://www.bucataras.ro/retete/clatite-din-gris-cu-miere-si-unt-61445.html

Toate cele bune.

| MadagascarM a răspuns:

Eu una aa alege laptele cu cereale
1 sunt usor de facut dimineata
2 daca mananci musli (sau cum se spune/scrie) e mai sanatos
3 cu un pic de miere sunt delicioase
Eu intotdeauna aleg laptele cu cereale, si poate in weekenduri mai merge grisul cu lapte cu pitina scortisoara si cu putin zahar