| Natsuki a întrebat:

Ce boli din cauza deshidratari poti avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pe linga ce a zis KanameKuran, mai poti avea probleme circulatorii (se ingroasa singele, si nu mai circula cum trebuie), din cauza asta inima pompeaza mai greu si apar si probleme la inima, plus probleme neurologice, pentru ca creierul are nevoie de multa apa, plus ca el este "scaldat" in lichid.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cea mai cunoscuta afectiune e decesul.

| KanameKuran a răspuns:

Consumul redus de apa poate cauza: pietre la rinichi, insuficienta renala, inflamarea tesutului interior al colonului, creste riscul infectiei cu bacilul staph, crampe musculare, spasme musculare, tensiunea arteriala scazuta, dureri de cap, diaree, creste riscul infectiei cu un neuro virus.

| KenNine a răspuns:

Intreaba un specialist.