| afrodita3333 a întrebat:

Ce boli sunt scutide de efort fizic(sport)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Ti-am mai dat odata link-ul de care ai nevoie dar se vede treaba ca ti-e lene sa citesti! --- citeste "ANEXA Nr. II - Barem medical cuprinzand afectiunile pentru care se acorda scutirile medicale de la orele de educatie fizica si sport " de aici : http://www.sfatulmedicului.ro/......ort-p_3430

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Sunt in general boli cu insuficienta respiratorie, cardiaca, motorie.
Pentru scutire trebuie sa mergi la medicul de familie.E posibil daca nu ai nimic sa nu iti dea.Depinde de medic.
Dar daca nu ai nici o boala de ce nu vrei sa faci sportul?

| anemona18ida a răspuns:

De obicei daca esti operata recent.gen apendicita