| Alessya90 a întrebat:

Ce credeti despre aceasta dieta?
SLABESTI 3 kg in 3 zile!
- Prima zi consumi doar legume;
- A II-a zi consumi doar fructe
- A III - a zi consumi doar orez
In aceasta perioada trebuie sa bei suficienta apa. Apa atat cat este necesara organismului, o vom bea Intre mese si nu in timpul meselor.

Mie imi place ideea cu 3 kg in 3 zile, si de unde am luat dieta am vazut multe comentarii de la utilizatori care spuneau ca e foarte buna, daca o respecti (evident fara paine, grasimi, lichide carbogazoase, dulciuri etc.)

FUNDITA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Nu stiu.N-am incercat.
Dar nu cred ca slabesti un kg intr-o zi.
Dar incearca tu poate merge.
Pa, pa!

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Eu stiam una cu 1 zi mamanci doar carne, a doua zi doar fructe si a treia zi doar lactate, si dupa ce trec astea trei zile o iei de la inceput.sigur nu stiu cat se poate slabi dar cunosc pi cineva care in 4 luni a slabit 20 kile.eu personal nu am tinut-o pentru ca nu rezist.

| AlicePotato a răspuns:

Cel mai bine intreba-ti doctorul straight face
Apoi cine stie ce se intampla? Eu nu as incerca.
Cat despre comentarii.se pot sterge si pune altele. Părerea mea.

| flowerpower12 a răspuns:

Bunabig grinaceasta reteta atrage pe toata lume acare vrea sa slabeasca,dar nu stiu ce sa zic, nu pare real, adica e mult 3 kg in doar 3 zilebig grinDar daa vrei poti sa incerciwinkingPoate incerc si euwinkingbig grinSucces, sper sa reusestibig grinPA

| razvan1305 a răspuns:

Este o idee absolut prosteasca.Un om nu trebuie sa manance doar un anumit tip de proteine (doar mere azi doar salata maine) pentru ca organismul cere toate vitaminele... Daca doresti sa slabesti iti recomand o cale naturala cum ar fi sa mananci salate de fructe si salate de legume (in aceeasi zi)si binenteles nelipsitul sport. Nu poti scapa de kilogramele in plus stand pe scaun si mancand toata ziua fructe. Trebuie sa mananci organizat adica strict 4 mese pe zi, cele 3 vitale si una in +. Dimineata avem nevoie de energie, poti bea o cana cu lapte cu niste branza si ceapa sau simplu lapte cu cereale. Dupa - amiaza trebuie o masa solida, daca se poate carne de porc bine preparata respectiv carne de pui / supe... Este foarte important ca dupa aceasta masa sa consumam fructe si legume deoarece fiind foarte multa mancare este nevoie de un ajutor ca organismul sa poata digera TOTUL si sa nu ramana resturi care sa se depuna, transformanduse in grasimi, Seara in jurul orei 7 jumate 8 trebuie o masa din nou echilibrata si deoarece nu vom rezista toata seara cu o masa, in jurul orei 9 jumate 10 lom ultima masa care trebuie sa fie cea mai usoara, ceva simplu, ceva nutritiv. Daca doresti sa slabesti imprietenestete cu sporul si mancarea sanatoasa, nu spune nimeni ca nai voie sa manci de la kfc sau pizza sau ceva,, nesanatos" dar trebuie sa fie cu masura. Sper ca te-am ajutat

| razvan1305 a răspuns:

Clariicell am spus 9 jumatate-10, si da o pun sa manance pentru ca prin infometare nu slabeste! Daca ia ditamai masa la ora 6 crede-ma ca tot ii va fi foame la ora 10, si ma repet la 9 jumatate trebuie o masa osoara, deci nu fripturi sau alte minuni, o salata de fructe spre exemplu, care contine vitamine si este folositoare... Incearca tu sa iei o masa normala la ora 6 si te astept la ora 10 dupa jumatate de ora de sport (de la ora 6+ ) sa-mi spui daca esti satula. eu pot paria ca dupa acea jumatate de ora, si inca 3 ore jumatate pana la ora 10 ti se va face foame

| razvan1305 a răspuns:

@Clariicell : total gresit este ceea ce ai spus tu, acea salata sau ce va manca seara, ultima masa va fi MULT MAI USOR DIGERATA in timpul somnului. In loc sa spui niste cuvinte venite la prima gandire si apoi sa spui acel,, funda?", mai bine ai incepe sa citesti putin despre nutritie...Noi, sau eu cel putin nu sunt aici ca sa adun funde, ca tine, ci sa ajut oamenii care, au probleme si nevoie de ajutor.
ps. seara intr-adevar metabolismul este mai lent, si mai putin activi, dar daca cantitatea de mancare nu este mare va fi digerata in timpul noptii. Alessya sfatul meu este sa mananci sanatos si sa faci sport. succes

| Evans a răspuns:

Eu nu cred ca o sa slabesti atat...Incearca totusiwinking [Nu stii pana nu incerci}

Funditahee hee?

| roxxixcutzza a răspuns:

Eu zic ca o slabire brusca nu e tocmai ok...gandeste te ca dai jos 3kg si pui 5 la loc. toti nutritionistii recomand diete sanatoase care nu includ infometarile sub nici o forma. in urma unei slabiri de genul asta apar vergeturi, piele lasata...chestii de care nu prea mai ai cum sa scapi. poate doar prin operatii estetice. eu recomand sportul si o dieta echilibrata.

| lavi2864 a răspuns:

Mai era o dieta de 10 zile tot cam asa.permitea consumarea unui singur aliment pe zi, a tinut-o o prietena si a functionat dar a facut si mult sport! Eu iti dau un sfat pe care daca nu vrei nu il lua in considerare.3 kg sunt prea multe in 3 zile, poate o sa le slabesti dar nu stiu cum o sa te mentii dupa aia. Mai bine ai incepe un regim de viata sanatos!

| Leiutzza a răspuns:

Acesta este o dieta destul de buna(m-a obligat mami sa o tin), sunt rezultate dar nu dupa primele 3 zile, dar slabesti si dupa primele 3 zile un kg, un kg si ceva:d
Funda?

| Lotte_4915 a răspuns:

Mi se pare efectiva. legumele nu ingrasa, fructele tot. orez? desigur daca nu cu lapte. dar cel mai bine sa inlocuiesti orezul cu fulgi de ovas, ca cu fulgi tot e efectiv. sunt produse dietice. merita sa incerci! atunci vei afla mai precis.

Bafta! big grin laughing rolling on the floor rolling on the floor happy happy ((inlove))

| AmSaniMistoLaAvatar a răspuns:

@razvan1305 : fata vrea sa slabeasca si tu o pui sa manance la ora 10? raised eyebrows E total gresit. Ultima masa ar trebui sa fie la 6-7 pentru ca nu se mai digera normal mancarea daca este noapte, respectiv in timpul somnului. Si nu trebuie nici sa bagi pe tine carne de porc [ e plina de grasimeeeeee! ]
Mananca salata de fructe/legume, bea apa, fa sport.
Fara fast-food si alte chestii.
Funditaa?batting eyelashes

| AmSaniMistoLaAvatar a răspuns:

Ai dreptate, dar eu am spus acel " Ultima masa ar trebui sa fie la 6-7 pentru ca nu se mai digera normal mancarea daca este noapte, respectiv in timpul somnului" in urmatorul context : sa nu manance dupa ora 6-7 tot felul de preparate. Un mar, o salata de fructe sau ceva de genul da, dar sa nu se apuce la 10 sa manance, eu stiu, ciorba laughing. [ Cum ai spus si tu. ] Si este adevarat si ca prin infometare nu slabeste, dar nu slabeste nici daca mananca mai mult decat trebuie. Si acel "fundita?" este pus acolo pentru ca, daca nu stiai, cam asa se procedeaza pe acest site daca vrei, si. eu sunt printre cei care vor sa-l foloseasca.

| greenlipstick a răspuns:

Mda,poate ca e eficienta dieta, da' deloc sanatoasawinking.Nu e normal sa mananci doar atat si oricum dupa dieta daca vei incepe sa mananci ca inainte o sa te ingrasi la loc.Ca sa slabesti ai nevoie de mult sport, dulciuri mai putine si dupa ora 6 seara sa nu mai mananci NIMIC.

| madalina_5379 a răspuns:

Eu cred ca slabesti daca mananci asa o zi legume una fructe dar chiar 3 kg in 3 zile nu cred