Întrebare recomandată | RMG a întrebat:

Ce diete de slabit ati incercat si au functionat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Am mers la sala, am renuntat la mancat seara si pe parcursul zilei nu mai mancam prajeli, dulciuri, chipsuri. Chiar a funtionat, nu numai ca slabisem datorita mancarii sanatoase, ci se modela frumos si corpul datorita miscarii. Si bea multa apa, daca poti cu zeama de lamaie, mananca multe salate si carne slaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă dietele,că nu ţine cu dietele.
Învaţă să mănânci,o alimentaţie săracă în calorii,multe legume şi fructe proaspete, nu prăjeli, carne fiartă, înnăbuşită doar, lactate slabe în grăsimi, evită orice fel de grăsimi, mai slăbuţ cu dulcele, înlocuieşte cu miere eventual şi MULTĂ MIŞCARE, ai numai de câştigat cu mişcarea, crede-mă!
Te pup!

| lifeonlyforlove a răspuns:

Maninca totul dar in portii mici happy si nu minca dupa 6.

| Loreen2001 a răspuns:

Cunosc o persoana care dupa ora de pranz nu mai manaca nimic (poate doar bea o cafea) si se plimba 1-2 km pe jos.Si a slabit destul de mult.Nu ti-as recomanda pastile sau alte tampenii incearca acest program si o sa te obisnuiesti! Funda!

| UrsuletzMic a răspuns:

Buna sper ca iti voi fi de folos:
1)LA MICUL DEJUN:Salata de cruditati si un suc natural.
2)LA PRAZ:o supa crema de broccoli sau morcovi (FARA PAINE), si un pahar de suc natural.
3)LA CINA:poti manca daca vrei neaparat CARNE, poti manca la gratar CARNE de pui(PIEPT DE PUI) sau CARNE de porc(ORICE DIN PORC) cu garnitura din legumele tale preferate trase putin prin tigaie FARA ULEI si un pahar de suc natural.
INTRE MESE PTI MANCA UN FRUCT.
Te Sfatuiesc Sa NU mananci multa paine(1-2 felii pe zi), NU Folosii Mult Ulei.
P.S.Eu acum o luna si jumatate am avut 71 de kilograme iar cu aceasta dieta am slabit 11 Kilogarem in o luna jumata.Te safatuiesc sa incerci sa o ti.
Good Luck!