| anonim_4396 a întrebat:

Ce efecte benefice are tofu asupra organismului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Are continut scazut de grasimi si colesterol, dar totusi este bogata in proteine.Are un nivel scazut de calorii, astfel nu te ingrasa.In plus neavand grasimi este benefica sistemului cardiovascular.Este bogata in calciu reducand riscurile de osteoporoza, scade riscul de cancer mamar.Contine deasemeni vitamina B, fosfor si fier, este usor de digerat de organism.

| d0i0n0 a răspuns:

Nu este sanatos deloc pentru ca este lactate combinate si numai iti face rau si te-as ruga sa nu consumi asa ceva nu este bun pentru organism cele mai bune sunt fructele si legumele sanatoase