| AvalohAlyn a întrebat:

Ce este mai bun Omega 3 (ulei de peste)sau MagneZiB6?(magneziu+zinc+vitamina B6)ma refer ca si ceva complementar pe langa tratamentul psihotrop pentru depresie, anxietate si OCD?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Magneziul este absolut necesar si se ia împreună cu b6 pentru absorbția sa. În timp ce te stresezi, corpul consuma magneziu si te alegi cu un deficit.
Cat despre omega 3, exista studii care susțin că aceste grăsimi bune ajuta la o mai buna trecere a substanțelor medicamentoase in creier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magne B6 fabricat de sanofi avensis.