| adreyashu a întrebat:

Ce este menstruatia?
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Anu face confuzie intre MENSTRUATIE si CICLUL MENSTRUAL!
MENSTRUATIA, este eliminara lunara prin vagin a tesutului moale din interiorul uterului(endometru).
Iar CICLUL MENSTRUAL, este perioada dintre prima zi a aparitiei menstruatiei si prima zi a menstruatiei urmatoare.
Te pup!

6 răspunsuri:
| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Cand esti pe stop, ciclu mai pe romana noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti baiat atunci menstruatia e ceva ce nu o sa ai niciodata.

| Bianca306 a răspuns:

Organismul femeii pentru a elimina niste celule care nu ii mai trebuie ( ceva de genu) elimina in fiecare luna (pentru cateva zile) sange.

| adry2001 a răspuns:

De ce nu cauti pe net? oricum ai auzit si tu termenul asta si acum esti curios nevoie mare. Aici se pun intrebari serioase, care au nevoie de parerile altora, nu intrebari la care le poti gasi raspuns pe google.