| alinutza99 a întrebat:

Ce exerciti as putea face acasa pentru a avea un abdoment plat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Organizeazati un program de exemplu: cu picioarele indoite faci abdomene 20-30 pe zi si mai pui cate putin in fiecare zii! (este important sa ai mainile la ceafa in timpul exercitiului iar exercitiul sa fie complet adica spatele sa atinga pamantul iar pieptul genunchii) :* Spor si o viata sanatoasa

5 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

E putin 30 abdomene pe zi, macar 50 trebuia sa faci, si sa sari coardawinking

| xCaTgIrLx a răspuns:

Nu trebuie sa faci prea multe! Dimineata faci zece abnomene(inainte sa mananci micul dejun)iar seara dupa 2 ore dupa ce ai mancat tot zece abnomene

| Ycu a răspuns:

Hummer eu am zis sa creasca numarul, nu poti sa faci 50 dintr-o data eu am facut sarituri in apa de la varste fragede, si am inceput usor cu forta, si din ce in ce mai greu daca faci 50 poti sa ai surpriza de a face o febra musculara foarte urata! sau daca ai puterea sa faci 50 trebuie o incalzire buna!

| ganjafarmer1911 a răspuns:

Zice bine ycu dar a uitat sa precizeze ca sunt 2 modalitati de a tine mainile. 1mainile la tample(asta prefer eu) si in cazul in care tii mainile la ceafa este foarte important sa nu te tragi de ceafa in timp ce fac exercitiile. pentru mai multe detalii si mai multe exercitii ma gasesti pe mess. ganja. farmer1911

| club13medicalstuff a răspuns:

Pentru un program de exercitii iti recomand sa te adresezi unui specialist mai exact unui Kinetoterapeut. Nu recomand sa va duceti la sala fara un program de Kinetoterapie, deoarece "antrenorii de fitness" nu au toate cunostintele iar anumite exercitii va pot face mai mult rau.