| Ababei_Razvan_1994 a întrebat:

Ce fac daca tatal meu vomita de multe ori? Is doar un copil de 10 ani si sunt doar eu si cu el in casa si trebuie sa am grija de el si de casa. Vreau un raspuns rapid

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DrLolo a răspuns:

Starea de voma poate fi din cauza mai multor afectiuni.cel mai bine este sa mearga la medic

| mititelumarius a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara medicamente impotriva gretii.

| DariaSofia95 a răspuns:

Ce raspunsuri tampite! Cum ce sa faci? Sa suni la 112 pentru ca nu este normal ca, in primul rand, tatal tau sa vomite incontinuu, si in al doilea rand nu este normal ca tu, un copil de 10 ani, sa trebuiasca sa ingrijesti un adult cu probleme de sanatate si sa mai ai grija si de casa. Suna la 112 si cere ajutor de specialitate, mai ales daca tatal tau continua sa se simta rau.

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Hmmmmm....nush...
Cred că trebuie cum a spus si Mititelumarius sa mergi la farmacie, si sa cumperi medicamente...
Dar ai mai putea sa citești pe google, poate mănâncă ceva stricat, sau e bolnav, etc...