| evellinalalala a întrebat:

Ce fructe/legume dau energie pe o perioada indelungata? DAR eu de obicei ce mananc parca ma adoarme, imi da o stare tare proasta CATEODATA si de asta as vrea sa-mi spuneti concret! Sau mancaruri, ce-as putea combina sau sucuri! REPET! vreau sa-mi dea energie! FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| InvertedDeformity a răspuns:

Este posibil sa ai o oboseala cronica.As recomanda sa alternezi consumul de fructe/ regimul alimentar sanatos cu niste vitamine sub forma de capsule sau pastile efervescente, care contin vitamina C(absorbptia fierului in organism, este implicat in productia de glucocorticosteroizi si anumiti neurotransmitatori), calciu si minerale.