| tribalboy a întrebat:

Ce inseamna faptul ca am piciorul stang amortit de 2 saptamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Consumi cafea, si tii o cura de tratament ceva? Ori poate fi prezenta unor trombi care blocheaza circulatia.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,
Ma tem pentru tine ca inseamna un singur lucru: de urgenta la medic.
In general este o problema la coloana. Foarte rar, se mai intampla sa fie un infarct local (nu miocardic, ci local, cand un vas de sange este strangulat de un cheag de sange si astfel alimentarea muschilor cu sange se face mai greu). Este mai rara aceasta deoarece piciorul este alimentat de mai multe vase de sange.

| Felys a răspuns:

Hernie de disc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa mergi urgent la doctor!
Un picior nu sta amortit 2 saptamani!
Nu ma prea inteleg eu cu medicina dar ai putea avea probleme cu inima(infart miocardic)!
http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/infarct-miocardic_1203
Sfatul meu-mergi la doctor-acolo sigur iti va spune ceva CONCRET si PLAUZIBIL!

| ksuper31 a răspuns:

Ce poate insemna frate?! Il ai amortit de 2 saptamani, DU-TE LA DOCTOR!

| zaratu a răspuns:

Este un semn de las inima este ceva in neinregula un consult la un medic cardiolog si iti va da un diagnostic

| RoberttAnddrei a răspuns:

Poate a ai suferit o lovitura la muschii piciorului, du-te urgent la doctor.