| SnowKat a întrebat:

Ce mancati dimineata de obicei? c:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustMeAlexandra a răspuns:

Buna! Se spune ca masa de dimineata este cea mai importanta.Eu,de obicei mananc omleta cu rosii, branza etc. Poti manca si paine prajita cu unt si/sau gem si ceai.Salamul,crenvurstii( mezelurile in special) nu sunt prea sanatoase, dar noi, oamenii, continuam sa le mancam.Tu sa mananci ce iti place si ce vrei.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde ce prind la indemana cateodata nimic

| J0B0MAT a răspuns:

Uneori fructe, alteori cereale cu lapte, iaurt, biscuiti sau beau doar un ceai/cappuccino

| OoBunnyoO a răspuns:

De regula un croissant si o cafea. Apoi pana la pranz mai mananc ceva usor, precum un iaurt sau un fruct.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Dimineata din cate stiu eu trebuie sa se manance cam 30-40% din cate stiu eu, la pranz 50-60% si seara cam 20% din tot ce mananci in acea zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 oua crude (bio) 500 grame carne pui, 500 grame brânză (bio) 5 roșii (bio)
3 kiwi 3 portocale 2 mere și 2 banane.

Nu ai vrea sa știi ce mănânc la prânz și seara.

| Holy2010 a răspuns:

Fructe si ceai de vreo 20 de ani. In functie de sezon, variez cat mai mult.
Azi spre exemplu am mancat doua persimmons, doua banane si un grapefruit, ceai alb cu iasomie.

| Voro a răspuns:

Ce apuc, sincer. Ma scol foarte tarziu si uneori nu apuc sa mananc nimic, poate doar ceva de la patiserie/magazin in drum spre liceu. Daca, printr-o minune ajung sa am timp sa bag ceva in mine acasa, mananc repede un sandwich si aia e.

| Caresshill a răspuns:

Un borcan de compot de 800g imi ajunge pana la pranz!winking

| Din_Mures_Anonimul_1994 a răspuns:

Eu de obicei mananc lapte cu cereale sau paine cu unt si dulceata.