Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2882661intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
30 Mar
SATI 295.436AFISARI
156.334VIZITE
140.946V. UNICI

Ce medicamente se ia la rubeola?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • 8 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Sunt recomandate vitamine, si daca ai mancarimi se recomanda mixtura mentolata.
  • a răspuns:
    Trec singure. Stai in casa, nu la aer, si vor trece
  • a răspuns:
    Nimic SUNT niste bube care au lichid in ele si nu trebuie sa le spargi... stai in casa 2 saptamani sau du-te la doctor... RUBEOLA se face cand esti mic daca nu o faci cand esti mic o faci mare
  • a răspuns:
    Nu medicamente, ci pudra mentolata. Am avut rubeola si stiu cum e. Ia-ti pudra mentolata ca sa nu te mai manance pielea. Funda?
  • a răspuns:
    Paracetamol,daca faci temperatura, in rest niciun medicament.Insa daca ai rubeola e bine sa porti rosu deoarece culoarea rosie ajuta bubitele sa erupa mai repede.Si sa iti iei temperatura des si sa nu iesi afarahappyCel mai bine e sa mergi la medic si el iti va spune mai multe! Sper ca te-am ajutat si insanatosire grabnica!kiss
  • a răspuns:
    Nu se foloseste nimic, dar ca sa-ti treaca mai repede, dai cu otet acolo unde ai bubele si stai in patura mai mereu. D: funda?
  • a răspuns:
    Buna, din cate stiu eu nu se ia nimic, insa trebuie sa stai in casa pana cand iti trece(cam o saptamana).
  • a răspuns:
    Pentru rubeola este bine sa stai in casa maxim 2 saptamani..pana acum nu am auzit de medicamente pentru asa ceva