Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2615097intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
22 Apr
SATI 362.560AFISARI
163.761VIZITE
134.537V. UNICI
8 Mai 2012
andrei1121 intreaba:

Ce medicamente se ia la rubeola?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • 8 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 8 Mai 2012 21:42
    FlorinDiablo a răspuns:
    Sunt recomandate vitamine, si daca ai mancarimi se recomanda mixtura mentolata.
  • 8 Mai 2012 21:16
    QiCKaaTc a răspuns:
    Trec singure. Stai in casa, nu la aer, si vor trece
  • 8 Mai 2012 21:15
    R0co3 a răspuns:
    Nimic SUNT niste bube care au lichid in ele si nu trebuie sa le spargi... stai in casa 2 saptamani sau du-te la doctor... RUBEOLA se face cand esti mic daca nu o faci cand esti mic o faci mare
  • 8 Mai 2012 21:43
    Dragos00098 a răspuns:
    Nu medicamente, ci pudra mentolata. Am avut rubeola si stiu cum e. Ia-ti pudra mentolata ca sa nu te mai manance pielea. Funda?
  • 8 Mai 2012 21:19
    Andutsssaaaa a răspuns:
    Paracetamol,daca faci temperatura, in rest niciun medicament.Insa daca ai rubeola e bine sa porti rosu deoarece culoarea rosie ajuta bubitele sa erupa mai repede.Si sa iti iei temperatura des si sa nu iesi afarahappyCel mai bine e sa mergi la medic si el iti va spune mai multe! Sper ca te-am ajutat si insanatosire grabnica!kiss
  • 8 Mai 2012 21:30
    ILovemathhhh a răspuns:
    Nu se foloseste nimic, dar ca sa-ti treaca mai repede, dai cu otet acolo unde ai bubele si stai in patura mai mereu. D: funda?
  • 8 Mai 2012 21:13
    Ana190 a răspuns:
    Buna, din cate stiu eu nu se ia nimic, insa trebuie sa stai in casa pana cand iti trece(cam o saptamana).
  • 8 Mai 2012 21:27
    ℜaℓℓ a răspuns:
    Pentru rubeola este bine sa stai in casa maxim 2 saptamani..pana acum nu am auzit de medicamente pentru asa ceva