| andrei1121 a întrebat:

Ce medicamente se ia la rubeola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Sunt recomandate vitamine, si daca ai mancarimi se recomanda mixtura mentolata.

| QiCKaaTc a răspuns:

Trec singure. Stai in casa, nu la aer, si vor trece

| R0co3 a răspuns:

Nimic SUNT niste bube care au lichid in ele si nu trebuie sa le spargi... stai in casa 2 saptamani sau du-te la doctor... RUBEOLA se face cand esti mic daca nu o faci cand esti mic o faci mare

| Dragos00098 a răspuns:

Nu medicamente, ci pudra mentolata. Am avut rubeola si stiu cum e. Ia-ti pudra mentolata ca sa nu te mai manance pielea. Funda?

| Andutsssaaaa a răspuns:

Paracetamol,daca faci temperatura, in rest niciun medicament.Insa daca ai rubeola e bine sa porti rosu deoarece culoarea rosie ajuta bubitele sa erupa mai repede.Si sa iti iei temperatura des si sa nu iesi afarahappyCel mai bine e sa mergi la medic si el iti va spune mai multe! Sper ca te-am ajutat si insanatosire grabnica!kiss

| ILovemathhhh a răspuns:

Nu se foloseste nimic, dar ca sa-ti treaca mai repede, dai cu otet acolo unde ai bubele si stai in patura mai mereu. D: funda?

| Ana190 a răspuns:

Buna, din cate stiu eu nu se ia nimic, insa trebuie sa stai in casa pana cand iti trece(cam o saptamana).

| ℜaℓℓ a răspuns:

Pentru rubeola este bine sa stai in casa maxim 2 saptamani..pana acum nu am auzit de medicamente pentru asa ceva