| sweetgirl_3609 a întrebat:

Ce mi-ati recomanda pentru fata mea daca nu stiu cum sa va spun dar daca e putin rece se invineteste parca putin si arata urit, parca isi pierde controlul la la rece.Ms

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Pai, circulatia sangelui scade in pielea expusa la rece, de acolo rezulta diferite efecte, ca albastrirea ei - sangele ce mai circula se misca incet si se incarca cu mai mult CO2, sau devine palida. Circulatia o stimulezi prin ciupirea ei, dar cel mai bine este sa scurtezi timpul de expunere la aerul rece cand se intampla asta.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la cardiologie cu ea.
În ce sens își pierde controlul?
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Analize de sânge, posibil o anemie severă însoțită de circulația sângelui circulant defectuos.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Pai, sunt 8 grade dimineata, si daca bate tare vantul creste transferul de caldura prin convectie.
Trebuie sa te calesti un pic, expunere treptata la aer cu temperaturi mici, in acelasi timp sa ai grija cu dieta - legume si fructe cel putin 40% din dieta, pentru stimularea rezistentei organismului si al sistemului imunitar. A, ca veni vorba de dieta, nu fast-food-ului, mancarilor grase si suprarafinate, colorantilor si condimentelor artificiale si zaharului. In loc de zahar si produse zaharoase (inclusiv sucuri) mai bine miere, fructe uscate si sucuri la storcator sau compoturi (neindulcite).

| sweetgirl_3609 explică:

Pai asa cind sunt acasa e normala, dar numai ies din casa si e vint sau putin rece ca incepe sa se faca mai urita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata sa scrii si pe urma publica intrebarea ca abia descifrez ce ai scris.
pa, pa