| Doηηa a întrebat:

Ce mi se poate întâmpla dacă consum zilnic 1L Coca-Cola+o cafea+Nescafe 3 în 1?
Câteodată mă i-a o agitație la inimă, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

In timp vei avea probleme cardiace si hipertensiune arteriala. Probleme ale sistemului nervos vad ca ai deja. E normal, din moment ce il biciuiesti zilinic sa functioneze mai rapid decat normal.

| SaveTheNature a răspuns:

Caaaaaat?:O
Eu si o cafea daca beau ma urc pe pereti.
Coca cola contine numai ingrediente daunatoare in afara de apa, in rest numai toxine.
Nescafe la fel numai E-uri.
Cafeaua e naturala, dar daca ai probleme cu inima sau ca sangele -nu e recomandata. Daca nu ai probleme cu inima sau cu tensiunea.Band astfel de energizanti iti vei declansa singura o boala legata de inima.
Cine stie daca mai bei si alcool,si fumezi, si mai mananci fast food, si poate cipsuri si alte tampenii. Pe la 30 vei arata de 50. Si va trebui sa pui pe fata kile de fard.
Oana Cuzino e un exemplu pentru toate femeile din Romania.
Vezi ce parere are ea. Cauta pe google despre Oana Cuzino, vezi ce mananca, ce parere are despre Coca Cola si etc.
Toate sucurile sunt FOARTE daunatoare.Dar coca cola le intrece pe toate.Nu vreau sa te sperii.Esti tanara, dar in timp vei suporta consecintele.

| fabiola a răspuns:

Incearca sa inlocuiesti totul cu un ceai verde cu lamaie!

| Arthur a răspuns:

În plus acidul din Cola atacă grav smalţul dinţilor.

| LostINshiT a răspuns:

Rest in peace!

| oo3 a răspuns:

De ce ai agitatie la inima din cauza ca cola contine multa cofeina si cobinata cu cafea ii creste puterea la cofeina de aceia ai agitatie.

| WinxStella a răspuns:

Pentru ca "Nescafe" este un praf pentru cafea dupa parerea mea si cafeaua te agita foarte TARE! Sper ca te-am ajutat! Bye-bye!

| dddany a răspuns:

Buna,daca simti ca iti face rau incearca sa renunti la ele, sanatatea este mai importanta, cred ca cola este cea care iti face rau.Inainte consumam si eu f mult cola dar dupa o perioada am vomitat o zi si o noapte numai cola si de atunci consum doar apa plata! macar incearca, poate o sa reusesti, succes