Întrebare recomandată | thunder11 a întrebat:

Ce nu ai voie sa mananci cand ai oxiuri? (viermi intestinali)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Timp de 4 saptamani de cand incepi tratamentul impotriva parazitilor intestinali si pana-l termini, NU ai voie sa mananci nimic care este dulce sau contine zahar, nu ai voie lapte si produse derivate din lapte: branza, cascaval, iaurt cu fructe si nici alcool.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Suplimente alimentare - in rest, e liber

https://www.drmax.ro/......-tratament

| Andra0987654321 a răspuns:

Pește, crab și crustacee puțin gătite
carne insuficient gătită; plante acvatice crude, cum ar fi năsturelul
legume crude contaminate de fecale umane sau animale
toate zaharurile și alimentele procesate
ouăle, laptele de vacă și derivații acestora.