| BOOBZen a întrebat:

Ce nu trebuie sa mananci ca sa nu te ingrasi? In afara de dulciuri ca asta stiu, carnea ingrasa? Si ce trebuie sa mananc ca sa slabesc mult si repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

Fereste-te de dulciuri, cereale (paine, paste, produse de patiserie etc.), sucuri carbogazoase (deci, bea doar apa). Carnea nu ingrasa, contine proteine deci consuma o cantitate moderata de carne pentru a iti pastra tonusul muscular pe masura ce slabesti.
Ultima masa e cu maxim 3 ore inainte de culcare. Fereste-te de prajeli. Doar fiert sau fript.
Mananca dimineata o masa copioasa, la pranz una modesta iar cina sa fie saracacioasa.
Consuma cat mai multe legume si fructe.
Exercitiile fizice nu trebuiesc neglijate: Coarda, banda, bicicleta, stepper (fa-ti abonament la sala).

Nu exista mult si repede. Nu ai de ce sa te grabesti, pentru ca orice slabesti repede, pui la loc dublu intr-un timp la fel de scurt.

Daca vrei sa slabesti sanatos si sa ai un stil de viata sanatos ramai la: Carne (rosie si alba), Lactate (branza, iaurt, lapte etc.), Legume si Fructe, Oua (fierte sau omleta fara ulei).
Salate, supe - astea-s ok.

Cand cumperi ceva, uita-te pe eticheta unde scrie "carbohidrati", cu cat are mai multi carbohidrati, cu atat ingrasa mai mult. Valabil si pentru. grasimi. Cauta valori intre 0-50, 0-100.

Totusi... era util sa spui ce sex ai, varsta, greutate, inaltime, probleme de sanatate, fluctuatii de greutate etc.

Succes!

| CodrutM a răspuns:

RockGirl9 - "carne de porc pentru ca aia ingrasa"
Fals draguto, nu ingrasa.
Depinde cum e pregatita.
Daca e facuta in ulei - Ingrasa.
Daca e fripta - E ok.
Daca e fiarta - e super.

| CodrutM a răspuns:

Site-ul acela divahair este un mare rahat.
Auzi, dieta in functie de zodie. Numai tampenii. Iti recomand:
GetFit (unde iti poti face un jurnal personal si primi sfaturi personalizate) si Blogul lui Cristian Margarit.

http://www.cristianmargarit.ro/
http://www.getfit.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai amice...mai citeste de 2 ori inainte sa postezi intrebarea...se scrie ce trebuie sa mananc ca sa nu ma ingras[iar tu ai scris Ce nu trebuie sa mananci ca sa nu te ingrasi]. mananca multe fructe si legume ca sa slabesti si sa fii in forma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu stiu prea multe despre slabit dar iti dau niste site-uri de unde poti citi cate ceva:
http://www.divahair.ro/......rnationale
http://www.divahair.ro/......e_de_zodie
http://www.divahair.ro/......asi_la_loc
http://www.divahair.ro/......_alimente. Sper ca te vor ajuta informatiile. Bye

| Wally26 a răspuns:

Mananca verdeturi, incepe sezonul lor acum

| SweetCheeks22 a răspuns:

Mananca in jur de 6 fructe pe zi,bea mullte pahare cu apa,nu mai manca, carne rosie (carne de porc pentru ca aia ingrasa), incearca sa nu mai mananci cartofi prajiti si sa nu mai bagi nimic in gura dupa ora 19:00!

| Asasina a răspuns:

Pai.pentru inceput reduce painea...si ea ingrasa, apoi cum spui tu, dulciurile.