| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de interzicerea fumatului in locurile publice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Eu sunt nefumatoare, asa ca sunt total de acord cu interzicerea fumatului in locurile publice. De ce sa inhalez eu fumul de tigara al altei persoane?

| baru a răspuns:

Sall. Nu sunt de acord. Eu nu sunt fumator, dar rebuie asigurata libertatea fiecarui individ. Omul trebuie lasat liber, fara sa fie ingradit cu tot felul de legi Pa

| Lora a răspuns:

E foarte bine, de ce sa fiu eu un fumator pasiv si sa ma intorc acasa cu hainele si parul imbibat in fumul de la tigarile altora? Sa se faca locuri pentru fumatori si nefumatori, daca e dispus vreun nefumator sa stea la fumatori alaturi de prieteni foarte, daca nu sa astepte vara sa stea la aer liber, eu una vreau sa miros a curat!

| Psihiatra a răspuns:

E foarte bine pentru cei nefumatori, deoarece sunt multe persoane care sunt alergice la fumul de tigara sau cu anumite boli respiratorii. E destul de nedrept pentru cei ce fumeaza pentru ca li se incalca un drept.Ar trebu, ca in multe localuri sa fie spatii si pentru fumatori si pentru nefumatori. O zi buna

| anonima_5010 a răspuns:

Mi se pare o ideee buna avand in vedere ca fumatul poate afecta si pe cei nefumatori in mod pasiv si in plus fumatul este daunator pentru sanatate.

| MANDY_2679 a răspuns:

Pai e bine totusi happy daca o persoana are astm de exemplu, ar trebui sa evite locurile unde se fumeaza sad mai bine sa nu se fumeze oriundewinking

| Pheno a răspuns:

Sa interzica fumatul?!
sa'i pis in frezaaa. vorba celebrului tip!
pentru ce sa iti distruga o libertate?

| TAZ_2382 a răspuns:

Aiurea pentru persoanele fumatoare, super tare pentru mine; D

| micrOBzane a răspuns:

Da e foarte cool.

| iulia56 a răspuns:

Sunt total de accord