| danalungu22 a întrebat:

Ce parere aveti despre acid citric si surfectant amfoteric pe baza de cocos? Aceste substante sunt bune pentru spalarea legumelor si fructelor? Am auzit ca pot fi si periculoase, dar nu stiu ce sa cred.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BoYkAn a răspuns:

Dar de unde iei tu fructe de la cernobal? eu zic sa le speli normal cu apa iar daca iti permiti le speli dupa si cu suc de lamaie, daca nu le speli din prima cu cola (dar nu american cola ci coca cola normala ) si dupa le clatesti cu apa. cola e un bun degresant. e folositoare cand vine vorba de fructe date cu silicon sa arate binewinking