| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Alina Gorghiu si noua lege pe care a propus-o in legatura cu bolnavii de cancer? :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

E foarte buna. O vizita la medic o data pe an, cu analizele si investigatiile platite de Casa de sanatate, nu are cum sa-ti faca rau.
Mult mai usor previi decat vindeci o boala asa de grava.

| Kaℓi a răspuns:

Despre doamna Gorghiu nu am nicio parere, dar propunerea aceea mi se pare o aberatie. Sunt lucruri mult mai importante care ar trebui puse la punct in sistemul de sanatate. Sigur, si preventia este extrem de importanta, insa organizarea si resursele actuale nu cred ca pot asigura aplicarea unei astfel de legi in mod corect.
E doar o initiativa politica a unor oameni rupti de realitate, care in caz de - Doamne fereste! o entorsa, o hernie, ceva - se trateaza in strainatate.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Preventie? Bolnavii romani inca au gandaci prin spitale...