| isadora21 a întrebat:

Ce parere aveti despre microdermabraziune? Merita? Eu am o forma usoara de acnee pe obraji si niste cicatrici superficiale si m-ar tenta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Pentru cicatricile superficiale inteleg ca metoda da rezultate, insa daca inca ai acnee stiu ca mai intai trebuie tratata. Pentru acnee se fac niste tratamente laser speciale care fac si o abraziune in acelasi timp, vazusem la tv la un salon din Bucuresti, avea un laser care practic ardea pe un patrat cate un strat de piele ceva de genul. Deci trebuie intrebat specialistul. Pentru acneea usoara iti recomand uleiul esential de tea tree, gasesti de la Fares sau poti gasi pe net si variante bio putintel mai scumpe la vreo 40 de lei sticluta.