| ZupperSweet a întrebat:

Ce parere aveti despre pastilele de slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| turist a răspuns:

Mie mi se par o prostie! Daca renunti la mesele copioase, nu mananci dupa orele18-19, mananci multe fructe si legume(pe cat posibil crude) si totul combini cu miscare(daca se poate in aer liber) slabesti si iti mentii greutatea normala fara a inghiti tot felul de chimicale care iti pot afecta ficatul, stomacul si mai cine sti' ce!
O zi frumoasa!

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu am folosit dar din auzite stiu ca nu prea sunt bune, au un efect dar nu de durata, pentru ca la intreruperea acestora, te ingrasi mai mult, intr-adevar sunt bune pentru o perioada scurta de timp, pentru ca iti taie pofta de mancare, dar daca intrerupi va fi mai rau...

| unicka a răspuns:

Nu categoric nu

| ellene a răspuns:

Nu am o parere buna pentru ca am avut o colega ce a folosit pastile de slabit si am vazut cu ochii mei efectele. Cat timp le-a luat a fost ok, a reusit sa slabeasca incat sa arate foarte bine, insa dupa ce nu le-a mai folosit s-a ingrasat si mai tare decat era la inceputul tratamentului. Si nu isi schimbase modul de viata sau alimentatia...manca normal doar ca organismul nu mai rezista fara acele pastile... Poate depinde de la om la om, insa la majoritatea se intampla asa.

| BUBULINA a răspuns:

Specialisti spun ca nu exista asa ceva si cele care sunt pe piata sunt facaturi
dar... reductilu este recomandat de medici nutritionisti si se elibereaza nu mai cu reteta...
nu stiu cat de buna e ca nu am incercat happy

| selef a răspuns:

Cu cat sunt mai scumpe sunt mai bune, ca nu-ti mai raman bani si de mancare.

| georgianna a răspuns:

Iti dau metabolismul peste cap, consumate pe termen lung duc la efect eu-eu si nu as incuraja pe nimeni sa apeleze la asa ceva.Se stie ca orice medicament are efecte adverse. Daca citesti prospectul de la aspirina vei fi uimita. Fa sport, mananca sanatos(asta nu inseamna indoparewinking si vei avea o stare de confort psihic-ceea ce e esential.

| Gexu a răspuns:

Dupa intreruperea tratamenutului te vei ingrasa la loc.

| 1968 a răspuns:

Prostii, ce mai mananca specialistii dupa ce te-ai ingrasat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt contra acestorawinking
Nu sunt bune de nimic
Te ingrasi mai mult
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi

Unele pastile de slabit sunt BUNE!
Am prietene care au vrut sa slabeasca...si...acum uitele cit TANCUL!

Decii...eu nu folosesc! am 48 sau 50 de kilograme.Mai bine am grija la bomboane, ciocolata...dulciuri...si sa nu maninc la masa ca o purcica!

Bye

| invatzacika a răspuns:

Depinde ce pastile, ca daca mergi la farmacie si ceri pastile de slabit. dupa ce le iei s-ar putea sa ai probleme cu ficatul. cel mai important e sa mananci trei mese pe zi, sa bei multa apa, si mai ales fiecare masa sa contina carne, legume si carbohidrti(de ex piure, paine, orez...). ce e foarte important sa nu mananci intre mese, asigura-te ca te-ai saturat la masa principala.intre mese ar trebui sa lasi sa treaca aproximtiv 4-5 ore...incearca sa gasesti la tine in orasun consultant nutritioist HERBALIFE...iti a oferi o consultatie gratuita si iti va fi de ajutor, iar daca ai un surplus de greutate iti va putea oferi si solutii... functioneazawinking