| alexRE a întrebat:

Ce pot face daca am probleme cu spatele si merg inacelasi timp la sala?
Sa mai continuu?
Nu as vrea sa renunt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BOGDAN a răspuns:

Tre sa faci pauza altfel se agraveaza.

| hhhdd a răspuns:

Depinde ce probleme ai cu spatele si cat de grave sunt. Daca nu sunt grave cred ca sala te poate doar ajuta. Dar trebuie sa ai grija ce exercitii faci. Sfatuieste-te si cu medicul tau.Bafta!happy

| razvan_1141 a răspuns:

Ar trebui sa nu te mai duci la sala ca o sa te doara din ce in ce mai tare. Si eu am patit asta acum cateva luni.

| anelisia a răspuns:

Daca durerile nu sunt puternice incearca masaj de 2, 3 ori pe zi cu un gel antiinflamator de genul Ben gay sau diclofenac gel si fa exercitii mai putin solicitante dar daca ai dureri puternice te sfatuiesc sa consulti un doctor.