| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face sa mai slabesc? Nu pot sa ma abtin sa nu mananc dupa 6... ce sa mananc sa nu mai fie atata grasime? cine imi poate face o reteta pe o saptamana? dau fundita si apropo am 1, 62 m si 54 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Pai incerca timp de 1 saptamana

Dimineata ora 8: un iaurt sau 1 pahar de lapte degresat +o felie paine prajita graham
Gustare ora 10: Un mar
Ora 12[pranz]: o salata legume +un pahar de lapte
Ora 15:[gustare[un mar sau o jumatate de grefa]
Ora 18 si Ultima MASA: o salata de legume+un iaurt degresat sau piept pui la gratar!

+2 l apa zilnic, si jumatate de ora sport!

Eu asa am facut timp de 1 saptamana si deja dadusem 1 kg jos, dar am avut un eveniment in familie si am mai "ciugulit ceva dulce" dar luni m-am apucat din nou!

Asa te poti tine satula tot timpul

Si daca dupa ora 6 tot iti este foame mananca cealalta jumatate de grefa si mai bea cate un pahar de lapte! sau apa!

Baftaaa:***

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pune-ti vointa in functiune si mananca sanatos. Daca dai o cautare pe internet gasesti diete pe mai multe zile. De asemenea te poti adresa unui nutritionist. Succes si numai bine!

| Blue_2910 a răspuns:

Ai putea sa mergi la un nutritionist sa-ti spuna ce sa mananci tinand cont de organismul tau. Ceea ce se zice cu masa dupa ora 6 nu este adevarata, trebuie sa iei ultima masa cu aproximativ 3 ore inainte de culcare, altfel s-ar putea sa te infometezi si sa-ti faci mai mult rau.

| ClickSiCastigi a răspuns:

In primul rand nu cred ca ar trebui sa mai slabesti! Greutatea ta este optima - raportata la inltimea ta! Uite un link cu talbelul pentru greutate si inaltime. Din punct de vedere medical esti perfecta. Daca mai vrei sa slabesti oricum trebuie sa ai un regim de viata normal (orele de somn, alimentatie corecta-fara grasimi, sare, alcool in exces si miscare in mod constant- pentru a arde caloriile in plus)

| ClickSiCastigi a răspuns:

Uite si link-ul pentru greutate si inaltime http://www.slabire-sanatate.ro/greutate_optima.php#2
Sper sa-ti fie de ajutor

| micutzadominatoare a răspuns:

uite eu la 12 ani aveam 80 de kilograme si in 6 luni am slabit 20 de kilograme si mancam dimineata o feliutza de paine de gram cu ceva, la scoala imi luam un par si seara un mar dupa care alergeam scarile de la mine din blonc de la parte la 4 de 10 ori happy si dupa acea faceam aerobic ( cauta pe youtube aerobic. abdomen) si asa am slabit