| BiaSiAtat a întrebat:

Ce pot face sa scap de durerile de burta insuportabile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Trebuie tratata cauza nu simptomul, in funcie de varsta ta pot aparea cateva afectiuni probabil chiar ulcerul stomacal cel mai bine este sa vizitezi un medic... funda?

| cryssbby a răspuns:

Si eu am patit asa dar am luat un algocalmin fiola si am facut baie cu apa calda si ma lasa cand te pui in pat stai incovoiata si tine o sticla cu apa calda langa tine...Si consulta si eu medic eu aveam infectie urinara si faceam frecventa asa...ma trezeam cu durera noaptea era urat rau. fundita plsss! Succes!

| Roxy_9585 a răspuns:

Bea un ibuprofen sau un aulin si iti va trece

| TeoPT a răspuns:

Simplu, te c**i.

| mefree2fly a răspuns:

Umpli o sticla cu apa calda si o ti pe burta sau stai cu picioarele sus pe perete sau ceva, sau stai incovoiata happy

| Jepatul a răspuns:

Trebuie sa gasesti problema!
Prima data incearca sa faci treaba mare... sau vezi daca iti vine sa vomiti
Daca nu iti trece trebuie sa intervi cu medicamentele si te duci la medic sa vezi daca chiar e o problema serioasa! bafta
Funda?

| LooLooLoo a răspuns:

Sa iti iei calmante gen--> nurofen pentru dureri,ibubrofen, algocalmin, etc. In cazul in care nu iti trece consulta un medicwinking

| bianca33 a răspuns:

Pai depinde de dureri. daca sunt menstruale. pune-ti o sticla cu apa calda pe burta.sau amseaza-te.noroc