| cr1571n3l a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa imi treaca repede febra musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Crimen a răspuns:

Paracetamol, baie calda sau poti sa faci mai multa miscare

18 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Miscare. Si ca sa previ, dupa un efort consistent este bine sa faci ceva mai usor, ca muschii sa arda acidul lactic produs in timpul activitatii intense. Cand faci activitate intensa, numita si anaeroba, muschii ard ATP-ul si il transforma in acid lactic si CO2, cand faci o activitate mai usoara - aeroba, muschii ard ATP-ul complet sau ard acidul lactic acumulat in ei in perioada de activitate intensa.
Te ajuta si dusurile alternative, masajul, analgezicele gen aspirina si paracetamol, dar cel mai bun este exercitiul aerob.

| Ady00pk a răspuns:

Metoda naturala si o recomand: Continua efortul pe zona unde ai febra! va durea dar se v-a dezvolta masa musculara.Nu stiu de ce te plangi tu! doar esti barbat nu? noi nu ne plangem de febra muscularahappy noi o dominam prin eforthappy
Metoda mai simpla:Apa cu zahar.

| carminaburana43 a răspuns:

Ia o pastila de piafen.

| shadovv a răspuns:

Somn, jogging/miscare, baie calda, mancare sanatoasa, muuulta odihna!

| RUMBURAK a răspuns:

Fa dus fierbinte, mananca ciocolata.

| aliyna a răspuns:

O aspirina si putina miscare, lejer ca sa elimini acidul lactic adunat in muschi.

| byka23 a răspuns:

O baie ferbinte si 2 aspirine trece sigur.

| Sucre a răspuns:

Multa miscare.

| trustbogdan a răspuns:

Exercitii, chiar daca te doare, exercitii usoare, sa-ti antrenezi muschii

| biiiabyby a răspuns:

Un masaj acolo nu strica.

| magicianul19 a răspuns:

Nu mare lucru. o baie cu esenta de levanda sau ceva plante pentru relaxare

| stefanradu a răspuns:

Salut Cr157n3l,

Am scris un articol interesant despre febra musculara, ce este, de ce apare, si cum poti sa scapi de ea.
Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/febra-musculara-ce-este-si-cum-scapi-de-ea/

| MICHAel a răspuns:

Nu se poate

| d3utzsa a răspuns:

O baie cu apa fierbinte si un paracetamol

am incercat si eu si a 2-a zi nu mai aveam nimichappy

sper sa te ajute:*

| DarkRose a răspuns:

Poate un Voltaren te ajutatongue Byeeeeee

| MituPitu_3301 a răspuns:

Intinde-te la maxim!

| Vasy1796 a răspuns:

In nici un caz odihna, asa nu o sa mai scapi de durere, multe exercitii prin care ai facut febra pentru a dezvolta musculatura

| Crimen a răspuns:

Paracetamo, baie calda sau mai multa miscare