Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2779167intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
22 Oct
SATI 300.955AFISARI
162.876VIZITE
146.524V. UNICI
18 Octombrie 2011
Selena171987 intreaba:

Ce pot sa fac daca am paduchi?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    18 Octombrie 2011 15:38
    smile20000 a răspuns:

Buna. si eu am avut paduchi dar acum am scapat de ei. iti poti cumpara sampon pentru. paduchi dar te sfatuiesc sa nu iei de cel romanesc ca nu ajuta la nimic! si daca scapi de ei nu uita sa iti speli asternutul la tempereturi foarte mari ca sa moara oale de paduchi. Sper ca te-am ajutat!

• 8 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 18 Octombrie 2011 18:16
    doctoressa a răspuns:
    Buna! Exista o multime de sampoane, lotiuni si creme impotriva paduchilor disponibile in farmacii. Puteti incerca un produs pe baza de permetrin 1%. http://www.i-medic.ro/boli/pediculoza-sau-paduchi
  • 18 Octombrie 2011 15:29
    ピンク a răspuns:
    Paduchii nu sunt usor de eliminat de pe corpul uman. Pentru a scapa de paduchi trebuie: sa folosesti tratamente speciale, preferabil pe baza de petrol (le gasesti in farmacii) iar daca aceasta modalitate nu merge, poti scapa de paduchi daca iti vopsesti parul, deoarece paduchilor nu le place vopseaua din cauza ingredientelor din care e facuta. Sper ca te-am ajutat!
  • 18 Octombrie 2011 16:03
    FlorinnD a răspuns:
    Un sfat simplu este sa consulti medicul dematolog.
    Un leac babesc:gazul, petrolul utilizat pentru cateva zile la spalare.
    Du-te la farmacie daca astea nu sunt bune.au o multime de solutii bune.
    Sa nu te simti jenata daca ai.sa stii ca paduchii trag la curat, persoane curate, asternuturi curate etc.
    PS:schimba asternuturile zilnic si fierbele.
  • 18 Octombrie 2011 15:26
    invisibleboy a răspuns:
    Parfumeaza o caciula cu gaz. si stai cu ea pe cap cel putin o zi
  • 18 Octombrie 2011 15:30
    bloody181 a răspuns:
    Du-te la farmacie sau vezi ca facem reclama la un spray care te dai pe cap cu el si iti omoara paduchii. e foarte eficient!
  • 22 Aprilie 2014 20:42
    SilviaStefan a răspuns:
    Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
    Pup
  • 18 Octombrie 2011 15:35
    styl33 a răspuns:
    Deci sa ai paduchi nu e o boala. paduchi se iau de la o alt apersoana,ca sa scapi de ei,trebuie sa te dai cu gaz si apoi sa te piepteni bine cu un piepten des,trebuie sa faci asta la doua doua zile si in plus trebuie sa ai pe cineva care sa te caute in par de oua(linghini)chiar si un daca ramane in par si invie faci din nou si din nou paduchi asa dar va trebui sa te ajute cineva,in plus acum la farmacii se gasesc solutii impotriva paduchilor foarte eficiente, sper ca ti-am fost de ajutor, m-am confruntat cu aceasta problema cu fetitele mele au venit de la scoala una din ele cu ei si a luat si cealalta,
  • 18 Octombrie 2011 15:32
    Selena171987 explică:
    Vredeti ca predex e bun?