| traficanta a întrebat:

Ce putem sa mancam la pranz? Voi de obicei ce mancaruri mancati cel mai des la pranz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adelina04 a răspuns:

Mancaruri bazate pe cartofilaughing

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Legume fierte in abur si piept de pui la grill sau peste.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Fasole batuta cu setehee hee Cauta si tu meniuri sau retete, exista varietate mai multa decat poti tu duce intr-o viata :p

| Dianné a răspuns:

Piept de pui la gratar, cu sos de iaurt, peste la gratar, salate, ceva usor si in cantitate putinahappy
pupicikiss

| EduardGa a răspuns:

Nu stiu de ce, dar niciodata nu le-am avut cu ciorbele. Supele, da, imi plac, insa ciorbele acelea greoaie cu o mie de zarzavaturi, cartofi. bleah straight face Cum ziceam, de obicei mananc supa de pui, musaca de cartofi, cartofi piure sau cartofi prajiti + un gratar + salata, paste cu pui si legume (trebuie sa incerci reteta asta). Ideea este ca eu nu am in minte un anumit tipar de gustari care se incadreaza strict in "masa de pranz". De multe ori mai mancam dupa-amiaza, daca mi-era foarte pofta, pizza. La cina, in general mananc ceva foarte usor si tocmai de-aia zic, ca nici cina mea nu e cina in adevaratul sens al cuvantului, pentru ca dat fiind faptul ca mananc foarte putin, prefer sa imi fac un sadwich, sa imi tai o felie de branza si o felie de sunca...cu o rosie, decat sa ma apuc de gatit, sa intorc bucataria pe dos. Daca as fi un gurmand, probabil ca as face asta, cu siguranta. big grin

| Monikoue a răspuns:

Supa, chestii cu pui si legume calite

| BilliOnaire a răspuns:

Ciorba si felu' 2rolling on the floor, daca mai pot felu' 2laughing

| iuliana_8590 a răspuns:

Mananc de obicei ciorba la pranz. e mult mai sanatoswinking