| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca dupa ce ma spal pe fata dimineata este foarte rosie poate stiti ceva o solutie funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește un săpun blând, special pentru față și apoi aplici o peliculă subțire de ulei de migdale dulci care combate roșeața. Apa de spălare să fie potrivită, nu rece-nu fiartă.
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

Poate faci alergie la sapun sau la gel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca ai o iritatie si trebuie sa te prezinti la dermatolog.

| MarutzzaPopesKuu a răspuns:

Inseamana ori ca te speri cu o apa rece/calda care nu.i prieste corpului orkm si fata mea e rosie da nu rau dupa cateva minuthe [aprox.10] numai e asa... fundishh?

| Elisa_5110 a răspuns:

Intr-un timp am avut si eu problema ta. Si acum ma spal cu Protex(e un sapun solid), probabil ai auzit. De atunci nu am mai avut problema asta. Nu pot sa iti spun ca in mod sigur iti va disparea problema, pentru ca fiecare e unic si de aceea unele lucruri care sunt bune pentru o persoana, pentru cealalta nu sunt si invers, dar sa speram ca te va ajuta! happy