| d3utzsa a întrebat:

Ce sa fac sa am unghiile mai tari? orice fac mi se rup si se exfoliaza.

am auzit pe cineva ca daca te dai timp de o saptamana cu lac de unghii si le tii 10 min pe zi in apa cu sare se intaresc si cresc si f repede... ei de ex i-a crescut intr-o saptamana un cm. a incercat cineva? este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Pai unghiile necesita calciu fa o cura cu calciu intre timp bea si tu lapte sau chefir sau orice e lactat si iti place dar mai repede de o luna nu te astepta la rezultate spectaculoase necesita timp ca calciul din organism sa inceapa sa se cladeasca in unghiile tale.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Incearca cu revalid. este bun si pentru par si pentru unghii. citeste pe google.happy

| Elena010 a răspuns:

Ia pastile pentru par si unghii de la alevia. Eu am folosit si sunt bune! http://www.google.ro/......tp?/imgres asa arata.

| Dedeutza2o1o a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine si mi-am cumparat tratament de la farmec il gasesti la farmacie si e vreo 6 lei mie mi le-a intarit si au inceput si sa creasca mai repede cu solutia asta a ta nu am incercat...

| Ayk16 a răspuns:

Poti sa le dei în fiecare seară cu ulei de ricin sau poti sa iei si un supliment de calciu. Ori poti sa umpli un vas cu apa calduta, dezolvi cateva linguri de sare in ea, si iti tii mainile in apa sarata 20 min - 1 ora. Bafta :*!