| cristinasokol a întrebat:

Ce sa fac sa-mi creasca parul mai repede? Eri pina la jumate,si eri mi l-am frezat pina la umeri si acum regret foarte mult.Am inteles ca uleiul de masline ajuta la cresterea rapida a parului, e drept?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu cred ca e un tratament anume s-au unul inventat special pentru cresterea parului, parul creste de la sine, noi doar il stimulam si avem grija de igiena lui, uite, eu am parul lung(aprox 1m) si procedez asa: odata pe luna si cand e luna plina sotul imi taie varfurile are mana foarte usoarahappy, apoi il masez cu ulei de ricin, de masline, cand am timp si nu plec nicaieri il mai dau cu gaz, mai fac cate o masca din galbebus de ou cu ulei de masline, ma spal cu infuzie de nuc, deci il stimulez, si totodata am grija sa fie curat si pieptanat, de spalat il spal de 2 ori pe saptamana, iar iarna odata.
Aceste masti/trucuri naturale nu dauneaza/rau nu fac/
Efectele se vor vedea in timp.
O zi frumoasa sa aihappy

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Parul creste conform vitezei lui. Poti sa mai hidratezi un pic pielea cu ulei de masline si cam atat, dar asta nu inseamna ca o piele mai hidratata produce mai mult.

Ai putea eventual sa incerci sa schimbi balanta hormonala si sa inceapa sa se mai produca ceva pe acolo.

Dar iarasi nu vrei.

Pe scurt, oricat de mult ti-ai dori sa fie, nu exista.

Poti sa iti pui niste extensii de par sau ceva de genul acesta.

| nusuntel a răspuns:

Cel mai bun tratament este ulei din boabe de mustar amestecat cu ulei de masline si ulei de cocos. Cate o lingurita din fiecare, se face pasta si se aplica la radacini. Astept funda!

| Biancamirela11 a răspuns:

Mai de graba uleiul de ricin. Este si foarte ieftin il gasesti in farmaci. Baftawinking